zobacz lokalizację
Warszawa, ul. Fieldorfa 5
tel. 22 671 34 88
24H -czynne
całodobowo

Rozród i położnictwo

W ofercie:

 • diagnostyka i leczenie zaburzeń płodności (m. in. brak cieczki, brak ciąży)
 • test na obecność tkanki jajnika / tkanki jądrowej
 • Jeżeli
  – pomimo sterylizacji samica wykazuje objawy cieczki/ rujki może to świadczyć o tzw. zespole pozostałości jajnika
  – pomimo kastracji samiec próbuje kopulować z samicami, przedmiotami
  wykonuje się test stymulacji w celu wykrycia obecności tych tkanek.
 • wyznaczanie optymalnego terminu krycia (cytologia pochwy, progesteron, USG jajników)
  Cykl rujowy suki trwa przeciętnie około 9-10 miesięcy. Sama cieczka trwa średnio około 18 dni. Jeżeli chcemy, aby suczka po pokryciu zaszła w ciążę, należy trafić w około czterodniowy okres najwyższej płodności. W tym celu przeprowadza się (kilkukrotnie) badania cytologiczne pochwy lub pomiar poziomu progesteronu we krwi lub badanie USG jajników. Na podstawie uzyskanych wyników wyznacza się optymalny termin krycia, który zwiększa znacznie szanse na uzyskanie wysokiej liczebności miotu. Wyznaczanie terminu krycie jest również niezbędne przy sztucznej inseminacji (nasieniem świeżym, chłodzonym i mrożonym)
 • sztuczna inseminacja
  Jeżeli z różnych przyczyn (stres lub agresja suczki / samca, niepełne krycie bez „skleszczenia”, itp.) nie udaje się wykonać krycia naturalnego – metodą alternatywną jest sztuczna inseminacja, czyli pobranie przez lekarza nasienia od samca i wprowadzenie go kateterem do dróg rodnych suki
 • diagnostyka (wykrywanie) ciąży za pomocą USG
 • prowadzenie ciąży (diagnostyka hormonalna i kontrola USG)
  Ciąża „standardowa” – jeżeli dotychczas suczka nie miała problemów z płodnością / donoszeniem ciąży lub jest to pierwsza ciąża w życiu – prowadzi się ją poprzez dwu-trzykrotne badanie USG oraz pomiar stężenia ciążowych hormonów płciowych z wyznaczaniem terminu porodu.
  Ciąża „zagrożona” – jeżeli suczka miała wcześniejsze problemy z płodnością / donoszeniem ciąży / małą liczbą szczeniąt w miocie wskazany jest monitoring ciąży w celu wczesnego wykrycia przyczyny problemów oraz ich zapobiegania. W tym celu wykonuje się cztero-pięcio krotnie badanie USG ciąży oraz pomiar stężenia ciążowych hormonów płciowych.
 • wyznaczanie terminu porodu
 • wyznaczanie terminu planowanego cesarskiego cięcia
  W przypadku suk ras predysponowanych do trudnych porodów (Boston terier, Buldog angielski, Buldog francuski, Papillon) przeciwwskazany jest poród naturalny. Zaleca się poród przez cesarskie cięcie. Dla bezpieczeństwa suki i szczeniąt zabieg wykonuje się przed wystąpieniem akcji porodowej, jednak nie wcześniej niż jeden dzień przed datą prawidłowego porodu. W tym celu wyznacza się termin planowanego cesarskiego cięcia poprzez badanie USG (w odpowiednim momencie ciąży).
 • cesarskie cięcie
 • waginoskopia (endoskopia pochwy)
  Badanie wykonuje się w celu wykrycia zmian w budowie pochwy uniemożliwiających prawidłowy rozród lub powodujących problemy ogólne (np. guzy)